Nieuwe financieringsmogelijkheden voor projecten in energie-efficiëntie en hernieuwbare energie
05/07/2011
Lancering Europees Fonds voor Energie-Efficiëntie (EEEF)
De Europese Commissie, de Europese Investeringsbank (EIB), de Cassa Depositi e Prestiti (CDP) en Deutsche Bank lanceerden op 1 juli het Europese Fonds voor Energie Efficiëntie (EEEF). Dit fonds heeft als doel marktgebaseerde financiering te voorzien voor commercieel leefbare en publieke energie-efficiëntie en hernieuwbare energie projecten binnen de EU.
Het fonds kadert binnen de nieuwe duurzame energie-faciliteit die door Europees Parlement en de Raad van ministers voorzien werd via de niet-bestede middelen uit het Europees Herstelplan voor Energie.
Het Fonds werkt via een 2-sporen aanpak: 1) rechtstreeks beleggingen in projecten 2) beleggingen via andere financiële instellingen. Het heeft een gelaagde risico -en rendementsstructuur om investeringen uit de private sector aan te moedigen.
De Europese Commissie investeert EUR 125 miljoen in de het Junior aandeel van het fonds en draagt zo gedeeltelijk de economische risico's van de investeringsprojecten. De Europese Investeringsbank voorziet 75 miljoen euro in het mezzanine aandeel en in de senior aandelen. De Cassa Depositi e Prestiti (CDP) draagt hierin 60 miljoen euro bij. De Deutsche Bank staat voor 5 miljoen euro garant in de mezzanine tranche en treedt tevens op als beheerder van het fonds.
Een factsheet met info over begunstigden, mogelijke projecten en contactgegevens vindt u hier: http://www.eib.org/attachments/press/eee-fund-memo_300611-final_clean.doc
Bron: vleva
OVED Ledenextranet

OVED werking
-
had net een grondig gesprek met VEA over handhaving voor energiedeskundigen #OVED (03/05)
-


