OVED netwerkt en versterkt haar impact
8 mei 2026 om 13:00
Bij OVED zitten we niet stil. Onze experten en bestuurders nemen regelmatig deel aan externe werkgroepen en netwerkevents. Waarom? Omdat het cruciaal is om jullie belangen te behartigen én tegelijk voeling te houden met nieuwe regelgeving en beleidsontwikkelingen.
Recent nam onze expert Stijn Vanhooren deel aan een rondetafel binnen het Life be free-project rond energetisch renoveren. Daar kwam hij in contact met Stefanie Corens, energieadviseur bij de Minaraad. De Minaraad adviseert de Vlaamse regering over belangrijke dossiers, zoals recent over het gebouwrenovatieplan.
Tijdens dit overleg werd meteen duidelijk hoe waardevol praktijkervaring is. Zo brachten we vanuit OVED concrete knelpunten aan, zoals de inconsistentie tussen residentiële en niet-residentiële regelgeving bij studentengebouwen. Zulke verschillen zorgen vandaag voor extra kosten, onduidelijkheid en een verminderde werkbaarheid op het terrein.
Ook OVED Industrie zal op 12 mei input geven tijdens een werkgroep rond de energiebeleidsovereenkomsten (EBO) van de Minaraad. Daar brengen we opnieuw ervaringen uit het werkveld aan, met aandacht voor werkbaarheid, duidelijke communicatie en tijdige implementatie van regelgeving.
We blijven inzetten op structureel overleg en kennisuitwisseling met beleidsorganen zoals de Minaraad, zodat signalen uit het werkveld effectief hun weg vinden naar het beleid. Alleen door die wisselwerking kunnen we bijdragen aan duidelijke en werkbare regelgeving.
De rode draad? Verbinden, versterken en vooruitdenken. Zo zorgen we ervoor dat de stem van onze sector blijvend wordt meegenomen in de uitbouw van een toekomstgericht energiebeleid.
Met dank aan onze experten Stijn Vanhooren (gebouwen) en Mieke Dams (industrie) van OVED voor hun expertise!


















